Jak sądzisz, warto być małym poliglotom, czy nie warto?

Dzieci

Dlaczego powstają dwa języki w życiu małego dziecka.

Świat zmienił się nie do poznania, a migracja, to mieszanie narodów, kolorów skóry itd. Połączenie się dwóch obcokrajowców powoduje, że muszą oni się posługiwać jednym językiem, ale każdy z nich ma swój ojczysty. Dziecko z takiego związku potrafi posługiwać się 2 językami, zdarzyć się może, że dwóch obcokrajowców założy związek na trzeciej ziemi, wówczas pojawią się trzy języki. Dziecko w wieku 1.5 roku, 2-latek, ma problem z mową lub może nie mówić. I według lekarza dziecięcego może nastąpić nauczenie się języka, ale później może zupełnie zapomnieć dany język. Zdarza się zjadanie końcówek albo spowodowane szokiem problemy z mówieniem w ojczystym językiem.

Zawody, w jakich używa się dwóch języków.

Dzieci z mieszanych małżeństw mogą pozyskać lepsze zdolności. Dwa języki w życiu dziecka mogą przyczynić się do późniejszego korzystania z nich w zawodzie. Zdolność ta umożliwi lepszy start w życiu, pozyskanie lepszej pracy, jak np. praca tłumacza, praca jako konsul w ambasadzie, jako ambasador, praca w bardziej poważanej firmie, gdzie wymagany jest język, wyjazdy za granicę fundowane przez firmę, praca w policji, praca w wojsku itd.

Kiedy warto rozpocząć naukę innego języka z dzieckiem?

Dziecko, jeśli ma rodziców dwujęzycznych to od narodzin, nawet od rozwoju w brzuchu ma styczność z nimi. Dwa języki pojawiają się przez cały czas i to dobry sposób, aby ono się oswajało z tym.
Jeśli nawet postawimy na to, aby maluchowi nie mieszać w głowie, to i tak rodzina, babcie, ciocie, wujki, mają swój ojczysty język w mowie. Dany język będzie dziecku wpadać w słuch, a to dobra droga do przyswojenia sobie języka.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że czasami nie warto naciskać na język, dziecka mowę, gdyż może to mieć odmienne skutki. Warto pozwolić na to, by dziecko samo poznawało nowe słowa i przyzwyczajało się do kilku języków.

Dzieci
Jak wybrać doskonały domek dla dzieci: praktyczne wskazówki dla rodziców

Poszukiwanie idealnego domku dla dziecka nie zawsze jest łatwym zadaniem. Do wyboru mamy setki różnorodnych propozycji, które zachwycają ciekawym wyglądem, funkcjonalnością i estetyką. Pamiętajmy o tym, że najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo naszej pociechy! Jak zatem wybrać idealny domek dla dziecka? O czym trzeba pamiętać? Powiązane wpisy: Jak zachęcić dzieci …

Dzieci
Jak Chronić Dzieci Przed Negatywnym Wpływem Mediów Społecznościowych

W dzisiejszych czasach media społecznościowe są nieodłączną częścią życia, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jednak negatywny wpływ, jaki mogą mieć na młodsze pokolenie, jest coraz bardziej zauważalny. W tym artykule omówimy, jak rodzice mogą chronić swoje dzieci przed szkodliwymi skutkami nadmiernego korzystania z mediów społecznościowych oraz jak promować zdrowe nawyki …

Dzieci
Ciąża: piękny czas oczekiwania, którego nie można zlekceważyć

Ciąża jest jednym z najważniejszych okresów w życiu każdej kobiety. To czas, który niesie ze sobą wiele emocji, radości, ale także obaw i niepewności. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak się odpowiednio do niego przygotować i jak dbać o siebie i swoje nienarodzone dziecko. Jak rozpoznać pierwsze oznaki ciąży? …