Jak sądzisz, warto być małym poliglotom, czy nie warto?

Dzieci

Dlaczego powstają dwa języki w życiu małego dziecka.

Świat zmienił się nie do poznania, a migracja, to mieszanie narodów, kolorów skóry itd. Połączenie się dwóch obcokrajowców powoduje, że muszą oni się posługiwać jednym językiem, ale każdy z nich ma swój ojczysty. Dziecko z takiego związku potrafi posługiwać się 2 językami, zdarzyć się może, że dwóch obcokrajowców założy związek na trzeciej ziemi, wówczas pojawią się trzy języki. Dziecko w wieku 1.5 roku, 2-latek, ma problem z mową lub może nie mówić. I według lekarza dziecięcego może nastąpić nauczenie się języka, ale później może zupełnie zapomnieć dany język. Zdarza się zjadanie końcówek albo spowodowane szokiem problemy z mówieniem w ojczystym językiem.

Zawody, w jakich używa się dwóch języków.

Dzieci z mieszanych małżeństw mogą pozyskać lepsze zdolności. Dwa języki w życiu dziecka mogą przyczynić się do późniejszego korzystania z nich w zawodzie. Zdolność ta umożliwi lepszy start w życiu, pozyskanie lepszej pracy, jak np. praca tłumacza, praca jako konsul w ambasadzie, jako ambasador, praca w bardziej poważanej firmie, gdzie wymagany jest język, wyjazdy za granicę fundowane przez firmę, praca w policji, praca w wojsku itd.

Kiedy warto rozpocząć naukę innego języka z dzieckiem?

Dziecko, jeśli ma rodziców dwujęzycznych to od narodzin, nawet od rozwoju w brzuchu ma styczność z nimi. Dwa języki pojawiają się przez cały czas i to dobry sposób, aby ono się oswajało z tym.
Jeśli nawet postawimy na to, aby maluchowi nie mieszać w głowie, to i tak rodzina, babcie, ciocie, wujki, mają swój ojczysty język w mowie. Dany język będzie dziecku wpadać w słuch, a to dobra droga do przyswojenia sobie języka.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że czasami nie warto naciskać na język, dziecka mowę, gdyż może to mieć odmienne skutki. Warto pozwolić na to, by dziecko samo poznawało nowe słowa i przyzwyczajało się do kilku języków.

Dzieci
Pościel do łóżeczka i do wózka dziecięcego – czym się różni?

Pościel do łóżeczka dziecięcego musi zapewnić maleństwu komfort termiczny oraz bezpieczeństwo. Jaki komplet pościeli zapewni dziecku maksymalną ochronę? Jaką pościel wybrać do wózka? Pościel niemowlęca – wysokie rygory bezpieczeństwa Zanim jeszcze mały przybysz pojawi się na świecie, chcemy zapewnić mu swój uroczy i przytulny kącik. Pościel dla niemowląt musi spełniać …

Dzieci
Jak wybrać odpowiednie pluszaki dla dzieci

Odpowiednie zabawki dla dzieci to bardzo ważny element ich prawidłowego rozwoju. Pomagają nie tylko rozwijać motorykę, ale również uczą dzieci wrażliwości i poczucia estetyki. Jedną z ważniejszych kwestii jest wybór odpowiednio dopasowanych do wieku, zwłaszcza jak chodzi o zabawki dla maluszków. Pluszaki zawsze kochane Pluszaki dla dzieci to zabawki odpowiednie …

Dzieci
Dlaczego warto korzystać z pieluszek muślinowych?

Szukasz alternatywy wobec jednorazowych pieluszek dla swojego dziecka? Szukasz rozwiązania, które z jednej strony będzie delikatne dla wrażliwej skóry dziecka, a z drugiej – pozwoli Ci na generowanie oszczędności? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Pieluszki muślinowe są coraz chętniej wybierane przez świeżo upieczonych rodziców. 1. Pieluszki muślinowe zapewniają wygodę i komfort …