Jak sądzisz, warto być małym poliglotom, czy nie warto?

Dzieci

Dlaczego powstają dwa języki w życiu małego dziecka.

Świat zmienił się nie do poznania, a migracja, to mieszanie narodów, kolorów skóry itd. Połączenie się dwóch obcokrajowców powoduje, że muszą oni się posługiwać jednym językiem, ale każdy z nich ma swój ojczysty. Dziecko z takiego związku potrafi posługiwać się 2 językami, zdarzyć się może, że dwóch obcokrajowców założy związek na trzeciej ziemi, wówczas pojawią się trzy języki. Dziecko w wieku 1.5 roku, 2-latek, ma problem z mową lub może nie mówić. I według lekarza dziecięcego może nastąpić nauczenie się języka, ale później może zupełnie zapomnieć dany język. Zdarza się zjadanie końcówek albo spowodowane szokiem problemy z mówieniem w ojczystym językiem.

Zawody, w jakich używa się dwóch języków.

Dzieci z mieszanych małżeństw mogą pozyskać lepsze zdolności. Dwa języki w życiu dziecka mogą przyczynić się do późniejszego korzystania z nich w zawodzie. Zdolność ta umożliwi lepszy start w życiu, pozyskanie lepszej pracy, jak np. praca tłumacza, praca jako konsul w ambasadzie, jako ambasador, praca w bardziej poważanej firmie, gdzie wymagany jest język, wyjazdy za granicę fundowane przez firmę, praca w policji, praca w wojsku itd.

Kiedy warto rozpocząć naukę innego języka z dzieckiem?

Dziecko, jeśli ma rodziców dwujęzycznych to od narodzin, nawet od rozwoju w brzuchu ma styczność z nimi. Dwa języki pojawiają się przez cały czas i to dobry sposób, aby ono się oswajało z tym.
Jeśli nawet postawimy na to, aby maluchowi nie mieszać w głowie, to i tak rodzina, babcie, ciocie, wujki, mają swój ojczysty język w mowie. Dany język będzie dziecku wpadać w słuch, a to dobra droga do przyswojenia sobie języka.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że czasami nie warto naciskać na język, dziecka mowę, gdyż może to mieć odmienne skutki. Warto pozwolić na to, by dziecko samo poznawało nowe słowa i przyzwyczajało się do kilku języków.

Dzieci
Hotel z salą zabaw dla dzieci – sposób na wspaniałe wakacje z dziećmi

Wakacje to świetna okazja do rodzinnego wypoczynku. Szczególnie w tych czasach, kiedy większość naszego dnia zajmują nam bieżące sprawy, a zacieśnianie więzi schodzi na dalszy plan – warto wykorzystywać każdą okazję na wspólny wypad. Lecz organizacja takiego wyjazdu bywa trudna. Jeśli jesteś rodzicem, to z pewnością wiesz, że znalezienie kompromisu …

Dzieci
Nowatorskie zabawki dla dzieci – jak zainspirować malucha?

Zabawa to dla dziecka nie tylko sposób na nudę, ale też podstawowe narzędzie do poznawania otaczającego je świata. Maluchy wiele godzin spędzają w świecie własnej wyobraźni, rozwijając przy tym kreatywność i inne umiejętności niezbędne przez całe dalsze życie. Można je w tym wspomagać, nie ograniczając, poprzez dostarczenie im odpowiednio interesujących …

Dzieci
Pranie ubranek noworodka – jak robić to poprawnie?

Wrażliwa skóra noworodka wymaga szczególnej troski. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji swojego maluszka i wysokiej jakości ubranka, należy również zwrócić uwagę, aby środek do ich prania był równie delikatny. W poniższym artykule dowiesz się, jaki proszek dla noworodka sprawdzi się najlepiej oraz poznasz prawidłowy sposób prania ubranek niemowlęcych. Środek do prania ubranek …