Jak sądzisz, warto być małym poliglotom, czy nie warto?

Dzieci

Dlaczego powstają dwa języki w życiu małego dziecka.

Świat zmienił się nie do poznania, a migracja, to mieszanie narodów, kolorów skóry itd. Połączenie się dwóch obcokrajowców powoduje, że muszą oni się posługiwać jednym językiem, ale każdy z nich ma swój ojczysty. Dziecko z takiego związku potrafi posługiwać się 2 językami, zdarzyć się może, że dwóch obcokrajowców założy związek na trzeciej ziemi, wówczas pojawią się trzy języki. Dziecko w wieku 1.5 roku, 2-latek, ma problem z mową lub może nie mówić. I według lekarza dziecięcego może nastąpić nauczenie się języka, ale później może zupełnie zapomnieć dany język. Zdarza się zjadanie końcówek albo spowodowane szokiem problemy z mówieniem w ojczystym językiem.

Zawody, w jakich używa się dwóch języków.

Dzieci z mieszanych małżeństw mogą pozyskać lepsze zdolności. Dwa języki w życiu dziecka mogą przyczynić się do późniejszego korzystania z nich w zawodzie. Zdolność ta umożliwi lepszy start w życiu, pozyskanie lepszej pracy, jak np. praca tłumacza, praca jako konsul w ambasadzie, jako ambasador, praca w bardziej poważanej firmie, gdzie wymagany jest język, wyjazdy za granicę fundowane przez firmę, praca w policji, praca w wojsku itd.

Kiedy warto rozpocząć naukę innego języka z dzieckiem?

Dziecko, jeśli ma rodziców dwujęzycznych to od narodzin, nawet od rozwoju w brzuchu ma styczność z nimi. Dwa języki pojawiają się przez cały czas i to dobry sposób, aby ono się oswajało z tym.
Jeśli nawet postawimy na to, aby maluchowi nie mieszać w głowie, to i tak rodzina, babcie, ciocie, wujki, mają swój ojczysty język w mowie. Dany język będzie dziecku wpadać w słuch, a to dobra droga do przyswojenia sobie języka.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że czasami nie warto naciskać na język, dziecka mowę, gdyż może to mieć odmienne skutki. Warto pozwolić na to, by dziecko samo poznawało nowe słowa i przyzwyczajało się do kilku języków.

Dzieci
Test DNA na pochodzenia- na czym polega?

Test DNA na pochodzenie… Co kryje się pod taką tajemniczą nazwą? Już śpieszymy z wyjaśnieniem, test DNA na pochodzenie pomaga ustalić skąd tak naprawdę pochodzimy, czyli pochodzenie etniczne naszych przodków. W jakim celu przeprowadza się taki test DNA? Po to aby poznać historię rodziny wiele pokoleń wstecz i jednocześnie dowiedzieć …

Dzieci
Powody aby czytać dzieciom

Dlaczego warto czytać dzieciom Gdy nasze dzieci zaczynają interesować się bajkami, książkami czy po prosty chcą abyśmy im czytali na dobranoc to nie wolno tego lekceważyć. Codzienne czytanie swojemu dziecku nawet kilkanaście minut dziennie może mieć wspaniałe skutki w przyszłości. Oto 10 powodów dla których warto czytać dzieciom. Pierwszym powodem …

Dzieci
Tipi dla dzieci

Tipi dla dzieci jest rodzajem namiotu, który przypomina wyglądem, a także kształtem – indiański wigwam. Tego typu miejsca, stwarzają dzieciom nieograniczoną przestrzeń do swobodnych zabaw, pobudzając przy tym ich kreatywność, a także rozwijając wyobraźnię. Tipi dla dzieci Tipi może służyć również jako kryjówka, domek dla lalek, rakieta, restauracja. Może być …