Jakie atrakcje oferuje Florencja?

Inne tematy

Florencja jest określana, jako miasto sztuki, gdyż to właśnie tutaj narodził się włoski Renesans. Natomiast piękna zabudowa miasta, według niektórych, przebija swoim urokiem atrakcje Rzymu. Stolica Toskanii oferuje wiele atrakcji i niesamowitych widoków, co sprawia, że warto zwiedzanie zaplanować wcześniej, aby nie pominąć interesujących nas miejsc.

Jakie atrakcje Florencja posiada?

Odległości pomiędzy atrakcjami nie są zbyt duże, więc zaleca się zwiedzanie Florencji pieszo. We Florencji na pewno warto zobaczyć kompleks klasztorny dominikanów, w skład, którego wchodzą:

  • Bazylika Santa Maria Novella,
  • muzeum w pomieszczeniach klasztornych,
  • dziedziniec,
  • krużganek oraz
  • fragment cmentarza przyklasztornego.

Kolejne atrakcje to oddalona nieco od bazyliki Officina Profumo-Farmaceutica di Santa Maria Novella, czyli jedna z najstarszych działających aptek świata (działa od pierwszej połowy XIII wieku). Warto zajrzeć także do katedry Santa Maria del Fiore, której kopuła i fasada są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych symboli stolicy Toskanii. Zwiedzając katedrę można zobaczyć wiele innych budynków jak słynne baptysterium i dzwonnica. We Florencji znajdują się liczne muzea jak Muzeum Bigallo. Będąc we Florencji należy zajrzeć na plac Piazza della Signoria, gdzie umiejscowiony jest Pałac Vecchio (Palazzo Vecchio), a tuż obok znajduje się Pałac Uffizi (galeria sztuki). Do zabytków, które warto jeszcze obejrzeć zalicza się:

  • Kościół Orsanmichele (Chiesa e Museo di Orsanmichele);
  • Kościół Santa Margherita dei Cerchi;
  • Oratorium Buonomini di San Martino i wiele innych.

We Florencji można spacerować wąskimi uliczkami lub wzdłuż rzeki Arno i na pewno w trakcie spaceru niejedna atrakcja przyciągnie wzrok (ciekawe rzeźby, piękne mosty, niespotykane widoki).
Nie można również zapomnieć o bazylice Santa Croce, której wnętrza skrywają groby Michała Anioła, Machiavellego czy Galileusza. Florencja oferuje również klimatyczne kawiarnie czy restauracje. Warto także zajrzeć w takie miejsca jak Ogrody Boboli, Palazzo Strozzi, Pałac Pittich.

 

Inne tematy
Korekcja astygmatyzmu przez cylinder w okularach?

Wiele sytuacji w naszym życiu jest poważnym wyzwaniem dla oczu. Duży ruch na ulicy zmusza nas do koncentracji, a kurz i spaliny osłabiają oko. Również działanie światła emitowanego przez ekran telefonu czy komputera ma negatywny wpływ na wzrok. Kiedy obraz na siatkówce oka nie jest odpowiednio skupiany, obraz staje się …

Inne tematy
Oringi dla wysokich temperatur

Dzisiejszy świat szeroko pojętego przemysłu opiera się na wielu zaawansowanych urządzeniach, które dają nam dużo większe możliwości niż miało to miejsce kilkanaście lat temu. Jednak nie każdy z nas o tym wie, większość nowoczesnych maszyn i urządzeń opiera swoje działanie na konkretnych elementach które muszą spełniać pewne postawione przed nimi …

Inne tematy
Karmienie zwierząt hodowlanych – skuteczny preparat

Karmienie zwierząt hodowlanych to skomplikowany proces. Wiele osób uważa, że dostarczanie zwierzętom hodowlanym to prosta sprawa, po czym przez cały ich żywot podają im ciągle tą samą karmę czy też paszę. Jest to kolosalny błąd, który może przynieść w długim wymiarze opłakane skutki. Karmiąc nasze zwierzęta powinniśmy dbać o to, …