Turystyczne kraje Afryki. Gdzie warto pojechać?

Inne tematy

Afryka to jeden z najciekawszych i najbardziej różnorodnych kontynentów na świecie. Podzielony jest na 46 państw, występuje na nim zróżnicowane krajobrazy – od porośniętej, dzikiej i zielonej dżungli po suche, piaszczyste i złote pustynie. Kiedy więc zaoszczędzimy odpowiednią ilość pieniędzy to trzeba zobaczyć te turystyczne kraje Afryki Gdzie warto pojechać?

Tanzania

Tanzania to jeden z najbardziej turystycznych krajów Afryki, który naprawdę wiele oferuje. W tym jednym kraju możemy spędzić czas zwiedzając ruiny starożytnego ludu Suahili, przemierzyć najbardziej znaną na świecie równinę Serengeti lub wspiąć się na jedyny okryty śniegiem szczyt Afryki – Kilimandżaro.
Albo dla mniej aktywnych po prostu wylegiwać się na plażach i kąpać w ciepłej wodzie.
Dla osób, które chcą chcą zobaczyć jak najwięcej zwierząt polecamy również wycieczkę samochodową wokół krateru Ngorongoro. Gromadzi się tam wiele zwierząt, głównie lwy i nosorożce.
Wielu turystów w Tanzanii decyduje się również na co najmniej kilkudniowe safari, nocując w namiotach i urządzając piesze wycieczki po wygasłych wulkanach.
Tanzania to kraj w którym, jest co robić i każdy znajdzie coś dla siebie. Kraj ma dobrze rozwinięta bazę turystyczną, ze zróżnicowanymi ofertami.

Etiopia

Wydaje się, że targana konfliktami, klęskami suszy i głodu Etiopia nie może być miłym miejscem do spędzenia urlopu. Jednak to właśnie tutaj zachowało się najwięcej zabytków dotyczących starożytnych cywilizacji, uznawanych za kolebkę dzisiejszej ludzkości. Tak więc mając odpowiedni budżet, przewodnika i pewną wiedzę o podróżach do Afryki ten kierunek może być twoim marzeniem.
Jak już wspomnieliśmy na terenie Etiopii zachowało się wiele cennych zabytków kultury. Jednym z nich jest na przykład Lalibela miasto połączone z kompleksem dwunastu wykutych w skale kościołów. Jednak kompleks ten pochodzi z XII wieku, a co ze starszymi zabytkami?
Aksum to miasto założone w V w.p.n.e. Jest to pierwsza stolica państwa etiopskiego, miejsce koronacji władców tego państwa. Znajduje się w nim 1700-letni obelisk, najwyższy tego typu obiekt wzniesiony przez człowieka.
Etiopia to kierunek, z którym warto się zaznajomić, podczas którejś z kolei wycieczki do Afryki. Jednak jest to zdecydowanie kierunek dla osób zaciekawionych dziedzictwem kulturowym Afryki.

 

Inne tematy
Wady i zalety samodzielnego szycia

Wybierając się na zakupy, czasami wrażenie, że nic nam nie pasuje. Kupowanie, a następnie przerabianie nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Najkorzystniej byłoby kupić odzież, która w pełni spełnia nasze oczekiwania. Jeśli jednak nie ma takiej, zawsze możesz pokusić się o samodzielne uszycie. Szycie ubrań to wyzwanie, ale warte podjęcia, jeśli …

Inne tematy
Różnorodne atrakcje Ukrainy

Ukraina to kraj, w którym tanim kosztem można zapewnić sobie szereg różnorodnych wrażeń. Znajdzie się tutaj coś dla fanów aktywnego wypoczynku oraz tych, którzy uwielbiają spędzać czas na pięknych plażach. Jeśli szukasz wrażeń, jakie zapewnia kontakt z historycznymi obiektami, nie braknie tutaj zabytków, które były świadkami wielkich wydarzeń na przestrzeni …

Inne tematy
Karty klasyczne we wróżbiarstwie – kilka słów o profilach

Jeśli poczułeś potrzebę sprawdzenia przyszłości i zadania losowi konkretnych pytań, które ukierunkują Cię na swoją dalszą życiową drogę, bądź jeśli poczułeś w sobie dar i chcesz w ten sposób pomagać innym, a Twoim narzędziem używanym przy wróżbach jest właśnie talia klasycznych kart do gry, koniecznie doedukuj się z zakresu profili …