Turystyczne kraje Afryki. Gdzie warto pojechać?

Inne tematy

Afryka to jeden z najciekawszych i najbardziej różnorodnych kontynentów na świecie. Podzielony jest na 46 państw, występuje na nim zróżnicowane krajobrazy – od porośniętej, dzikiej i zielonej dżungli po suche, piaszczyste i złote pustynie. Kiedy więc zaoszczędzimy odpowiednią ilość pieniędzy to trzeba zobaczyć te turystyczne kraje Afryki Gdzie warto pojechać?

Tanzania

Tanzania to jeden z najbardziej turystycznych krajów Afryki, który naprawdę wiele oferuje. W tym jednym kraju możemy spędzić czas zwiedzając ruiny starożytnego ludu Suahili, przemierzyć najbardziej znaną na świecie równinę Serengeti lub wspiąć się na jedyny okryty śniegiem szczyt Afryki – Kilimandżaro.
Albo dla mniej aktywnych po prostu wylegiwać się na plażach i kąpać w ciepłej wodzie.
Dla osób, które chcą chcą zobaczyć jak najwięcej zwierząt polecamy również wycieczkę samochodową wokół krateru Ngorongoro. Gromadzi się tam wiele zwierząt, głównie lwy i nosorożce.
Wielu turystów w Tanzanii decyduje się również na co najmniej kilkudniowe safari, nocując w namiotach i urządzając piesze wycieczki po wygasłych wulkanach.
Tanzania to kraj w którym, jest co robić i każdy znajdzie coś dla siebie. Kraj ma dobrze rozwinięta bazę turystyczną, ze zróżnicowanymi ofertami.

Etiopia

Wydaje się, że targana konfliktami, klęskami suszy i głodu Etiopia nie może być miłym miejscem do spędzenia urlopu. Jednak to właśnie tutaj zachowało się najwięcej zabytków dotyczących starożytnych cywilizacji, uznawanych za kolebkę dzisiejszej ludzkości. Tak więc mając odpowiedni budżet, przewodnika i pewną wiedzę o podróżach do Afryki ten kierunek może być twoim marzeniem.
Jak już wspomnieliśmy na terenie Etiopii zachowało się wiele cennych zabytków kultury. Jednym z nich jest na przykład Lalibela miasto połączone z kompleksem dwunastu wykutych w skale kościołów. Jednak kompleks ten pochodzi z XII wieku, a co ze starszymi zabytkami?
Aksum to miasto założone w V w.p.n.e. Jest to pierwsza stolica państwa etiopskiego, miejsce koronacji władców tego państwa. Znajduje się w nim 1700-letni obelisk, najwyższy tego typu obiekt wzniesiony przez człowieka.
Etiopia to kierunek, z którym warto się zaznajomić, podczas którejś z kolei wycieczki do Afryki. Jednak jest to zdecydowanie kierunek dla osób zaciekawionych dziedzictwem kulturowym Afryki.

 

Inne tematy
Korekcja astygmatyzmu przez cylinder w okularach?

Wiele sytuacji w naszym życiu jest poważnym wyzwaniem dla oczu. Duży ruch na ulicy zmusza nas do koncentracji, a kurz i spaliny osłabiają oko. Również działanie światła emitowanego przez ekran telefonu czy komputera ma negatywny wpływ na wzrok. Kiedy obraz na siatkówce oka nie jest odpowiednio skupiany, obraz staje się …

Inne tematy
Oringi dla wysokich temperatur

Dzisiejszy świat szeroko pojętego przemysłu opiera się na wielu zaawansowanych urządzeniach, które dają nam dużo większe możliwości niż miało to miejsce kilkanaście lat temu. Jednak nie każdy z nas o tym wie, większość nowoczesnych maszyn i urządzeń opiera swoje działanie na konkretnych elementach które muszą spełniać pewne postawione przed nimi …

Inne tematy
Karmienie zwierząt hodowlanych – skuteczny preparat

Karmienie zwierząt hodowlanych to skomplikowany proces. Wiele osób uważa, że dostarczanie zwierzętom hodowlanym to prosta sprawa, po czym przez cały ich żywot podają im ciągle tą samą karmę czy też paszę. Jest to kolosalny błąd, który może przynieść w długim wymiarze opłakane skutki. Karmiąc nasze zwierzęta powinniśmy dbać o to, …