Jakie zabawki kupić dziecku – sprawdź pomysły na różne okazje i dla różnych grup wiekowych!

Dzieci

Obecnie wybór zabawek dla dziecka jest naprawdę ogromny. Wielu dorosłych wręcz gubi się w nich, kiedy musi coś wybrać. A zbliżające się urodziny, Mikołaj czy Gwiazdka to naprawdę dobre okazje, aby obdarować najmłodszych prezentami. Sprawdź, jakie zabawki pasują do konkretnego wieku!

  1. Zabawki idealne do wieku dziecka
  2. Co kupić roczniakowi i dwulatkowi?
  3. Jakie zabawki interesują trzylatki i czterolatki?
  4. Pięciolatki i sześciolatki — czego oczekują w ramach prezentu?

Zabawki idealne do wieku dziecka

Kupowanie zabawek powinno być przemyślane i dyktowane wiekiem, a dopiero później budżetem czy ładnym wyglądem. Poziom intelektualny dzieci zmienia się z każdym miesiącem, dlatego zabawki, które pasują do dzieci powyżej roku, nie będą zupełnie interesować dzieci powyżej dwóch czy trzech lat. By kupić prezent dla niemowlaka, warto wybrać taką rzecz, która znacznie ułatwi mu pierwsze ćwiczenia manualne. Powinny być to też przedmioty, które mogą ułatwić mu chodzenie czy siadanie.

Co kupić roczniakowi i dwulatkowi?

Dla dzieci powyżej roku czy dwóch warto wybrać zabawki, które będą wspomagać chodzenie. Nie muszą to być rzeczy, które zmuszą dziecko do współpracy, a takie, które pozwolą na nabranie wprawy u już chodzącego dziecka. Malutkie pociechy wykazują mocne zainteresowanie otoczeniem. Doskonałym pomysłem jest wprowadzenie zabawek edukacyjnych, dzięki którym dziecko nauczy się kolorów, kształtów, pierwszych słów. Rewelacyjnie sprawdzi się tablica manipulacyjna. Fantastycznym pomysłem mogą okazać się interaktywne maskotki.

Jakie zabawki interesują trzylatki i czterolatki?

Jest to idealny wiek, aby dzieci zaczęły bawić się w swoim azylu. Może to być tipi dla dzieci, które pozwoli dziecku czuć się bezpiecznie. Można w nim leżeć do woli i czytać książki odkrywające świat, jak i układać ulubione puzzle, na których widnieją bohaterowie bajek, takich jak Psi Patrol, Masza i Niedźwiedź, Oktonauci czy wiele innych. Psi Patrol to w ostatnim czasie niezaprzeczalny hit. Fantastycznym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem są też zabawy edukacyjne i gry, które pozwolą poznać wiele ciekawych zagadnień, jak i liter czy cyfr. Może u Ciebie sprawdzi się kuchenka? W tym wieku dzieci mają manię naśladowania dorosłych w ich czynnościach.

Pięciolatki i sześciolatki — czego oczekują w ramach prezentu?

Dzieci, które ukończyły już piąty rok życia, bardzo często chcą odkrywać świat znacznie intensywniej niż do tej pory. Decydując się na prezent dla tak dużego dziecka, warto prowadzić z nim eksperymenty czy gry logiczne. Można do tego zaangażować całą rodzinę, która będzie się świetnie bawić!

Dzieci
Hotel z salą zabaw dla dzieci – sposób na wspaniałe wakacje z dziećmi

Wakacje to świetna okazja do rodzinnego wypoczynku. Szczególnie w tych czasach, kiedy większość naszego dnia zajmują nam bieżące sprawy, a zacieśnianie więzi schodzi na dalszy plan – warto wykorzystywać każdą okazję na wspólny wypad. Lecz organizacja takiego wyjazdu bywa trudna. Jeśli jesteś rodzicem, to z pewnością wiesz, że znalezienie kompromisu …

Dzieci
Nowatorskie zabawki dla dzieci – jak zainspirować malucha?

Zabawa to dla dziecka nie tylko sposób na nudę, ale też podstawowe narzędzie do poznawania otaczającego je świata. Maluchy wiele godzin spędzają w świecie własnej wyobraźni, rozwijając przy tym kreatywność i inne umiejętności niezbędne przez całe dalsze życie. Można je w tym wspomagać, nie ograniczając, poprzez dostarczenie im odpowiednio interesujących …

Dzieci
Pranie ubranek noworodka – jak robić to poprawnie?

Wrażliwa skóra noworodka wymaga szczególnej troski. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji swojego maluszka i wysokiej jakości ubranka, należy również zwrócić uwagę, aby środek do ich prania był równie delikatny. W poniższym artykule dowiesz się, jaki proszek dla noworodka sprawdzi się najlepiej oraz poznasz prawidłowy sposób prania ubranek niemowlęcych. Środek do prania ubranek …