Dlaczego warto kupić poduszkę do karmienia?

Dzieci

Poduszki do karmienia mają wiele zalet, dlatego to naprawdę przydatny gadżet dla mam, które karmią piersią. Ułatwiają one przybranie odpowiedniej, a przede wszystkim bezpiecznej pozycji podczas karmienia. Na rynku można znaleźć poduszki do karmienia w różnych kolorach i wzorach, co oznacza, że jest to również oryginalne uzupełnienie wnętrza. Czym zatem kierować się podczas wyboru poduszki i na co zwrócić uwagę?

1. Poduszka do karmienia – w jakim powinna być kształcie oraz z jakiego materiału wykonana?

2. Dlaczego warto kupić poduszkę do karmienia?

3. Na co zwrócić uwagę wybierając poduszkę do karmienia?

1. Poduszka do karmienia – w jakim powinna być kształcie oraz z jakiego materiału wykonana?

Poduszki do karmienia mogą różnić się od siebie kształtem, materiałem, z jakiego zostały wykonane oraz kolorem i zdobieniami, chociaż to powinien być najmniej istotny czynnik przy ich wyborze. Na rynku wyróżnia się poduszki do karmienia w kształcie fasolki oraz rogala. Poduszka typu rogal ma kształt litery C. Jak jej używać? Należy położyć poduszkę na kolanach, a jej końcówki powinny obejmować talię. Na poduszkę należy położyć dziecko w wygodnej pozycji zarówno dla maluszka, jak i mamy i przystawić do piersi, podpierając główkę dziecka ręką.

Poduszka rogal ma zazwyczaj około 60 cm długości i 45 cm szerokości. Warto również zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów została wykonana –  najlepiej, jeśli to będą naturalne tkaniny, jak np. bawełna organiczna oraz zdejmowana poszewka, dzięki czemu z łatwością można zadbać o czystość. Wsad również powinien być hipoalergiczny, dzięki czemu nie będzie powodował podrażnień i alergii skórnych.

Coraz bardziej popularne stały się również poduszki zakładane na rękę. Są to poduszki w formie obręczy, które zakłada się na przedramię, a później położyć dziecko w klasycznej pozycji – brzuch do brzucha. Ten rodzaj poduszki świetnie sprawdza się także w podróży, poduszkę pod głowę do spania dla rodzica, ale również jako przytulanka.

2. Dlaczego warto kupić poduszkę do karmienia?

Poduszka do karmienia ułatwia wyprostowaną pozycję, ponieważ nie trzeb się schylać do dziecka, a co za tym idzie odciąża kręgosłup i stawy. Kolejną zaletą jest to, że zapewnia maluszkowi stabilną i wygodną pozycję.

Nawet po zakończeniu karmienia piersią poduszka może posłużyć jako przydatny gadżet – wciąż może być używana podczas karmienia butelką, można posłużyć jako otulacz lub ochraniacz dla dziecka, kiedy śpi na kanapie, jako przytulanka dla maluszka albo po prostu wygodne i miękkie podparcie pleców dla członków rodziny – podczas oglądania filmów, pracy przy laptopie czy czytania książek.

3. Na co zwrócić uwagę wybierając poduszkę do karmienia?

Wybór poduszki do karmienia powinien być przemyślany, ponieważ odpowiednio użytkowana może posłużyć przez długi czas – a to kolejna zaleta. Dlatego, poduszka powinna być wykonana z naturalnych, hipoalergicznych, certyfikowanych tkanin, a jej wypełnienie powinno być regulowane, dzięki czemu łatwiej o wyprofilowanie poduszki odpowiednio do swoich potrzeb. Warto również sprawdzić przed zakupem, czy jest wystarczająco twarda – to pomoże zapewnić maluszkowi stabilność oraz czy poszewka jest poduszki jest zdejmowana. W sklepach można znaleźć poduszki do karmienia w różnych kolorach, więc na pewno nie będzie problemu dobrać takiej, która będzie pasować do koloru wnętrz mieszkania – można również postawić na neutralne odcienie.

Ceny poduszek do karmienia wahają się przeciętnie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Najważniejsza jest jednak jakość, a nie cena, która i tak się zwróci, ponieważ poduszka może być wykorzystana na wiele różnych sposobów nawet po zaprzestaniu karmienia piersią.

Dzieci
Hotel z salą zabaw dla dzieci – sposób na wspaniałe wakacje z dziećmi

Wakacje to świetna okazja do rodzinnego wypoczynku. Szczególnie w tych czasach, kiedy większość naszego dnia zajmują nam bieżące sprawy, a zacieśnianie więzi schodzi na dalszy plan – warto wykorzystywać każdą okazję na wspólny wypad. Lecz organizacja takiego wyjazdu bywa trudna. Jeśli jesteś rodzicem, to z pewnością wiesz, że znalezienie kompromisu …

Dzieci
Nowatorskie zabawki dla dzieci – jak zainspirować malucha?

Zabawa to dla dziecka nie tylko sposób na nudę, ale też podstawowe narzędzie do poznawania otaczającego je świata. Maluchy wiele godzin spędzają w świecie własnej wyobraźni, rozwijając przy tym kreatywność i inne umiejętności niezbędne przez całe dalsze życie. Można je w tym wspomagać, nie ograniczając, poprzez dostarczenie im odpowiednio interesujących …

Dzieci
Pranie ubranek noworodka – jak robić to poprawnie?

Wrażliwa skóra noworodka wymaga szczególnej troski. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji swojego maluszka i wysokiej jakości ubranka, należy również zwrócić uwagę, aby środek do ich prania był równie delikatny. W poniższym artykule dowiesz się, jaki proszek dla noworodka sprawdzi się najlepiej oraz poznasz prawidłowy sposób prania ubranek niemowlęcych. Środek do prania ubranek …