Dlaczego warto kupić poduszkę do karmienia?

Dzieci

Poduszki do karmienia mają wiele zalet, dlatego to naprawdę przydatny gadżet dla mam, które karmią piersią. Ułatwiają one przybranie odpowiedniej, a przede wszystkim bezpiecznej pozycji podczas karmienia. Na rynku można znaleźć poduszki do karmienia w różnych kolorach i wzorach, co oznacza, że jest to również oryginalne uzupełnienie wnętrza. Czym zatem kierować się podczas wyboru poduszki i na co zwrócić uwagę?

1. Poduszka do karmienia – w jakim powinna być kształcie oraz z jakiego materiału wykonana?

2. Dlaczego warto kupić poduszkę do karmienia?

3. Na co zwrócić uwagę wybierając poduszkę do karmienia?

1. Poduszka do karmienia – w jakim powinna być kształcie oraz z jakiego materiału wykonana?

Poduszki do karmienia mogą różnić się od siebie kształtem, materiałem, z jakiego zostały wykonane oraz kolorem i zdobieniami, chociaż to powinien być najmniej istotny czynnik przy ich wyborze. Na rynku wyróżnia się poduszki do karmienia w kształcie fasolki oraz rogala. Poduszka typu rogal ma kształt litery C. Jak jej używać? Należy położyć poduszkę na kolanach, a jej końcówki powinny obejmować talię. Na poduszkę należy położyć dziecko w wygodnej pozycji zarówno dla maluszka, jak i mamy i przystawić do piersi, podpierając główkę dziecka ręką.

Poduszka rogal ma zazwyczaj około 60 cm długości i 45 cm szerokości. Warto również zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów została wykonana –  najlepiej, jeśli to będą naturalne tkaniny, jak np. bawełna organiczna oraz zdejmowana poszewka, dzięki czemu z łatwością można zadbać o czystość. Wsad również powinien być hipoalergiczny, dzięki czemu nie będzie powodował podrażnień i alergii skórnych.

Coraz bardziej popularne stały się również poduszki zakładane na rękę. Są to poduszki w formie obręczy, które zakłada się na przedramię, a później położyć dziecko w klasycznej pozycji – brzuch do brzucha. Ten rodzaj poduszki świetnie sprawdza się także w podróży, poduszkę pod głowę do spania dla rodzica, ale również jako przytulanka.

2. Dlaczego warto kupić poduszkę do karmienia?

Poduszka do karmienia ułatwia wyprostowaną pozycję, ponieważ nie trzeb się schylać do dziecka, a co za tym idzie odciąża kręgosłup i stawy. Kolejną zaletą jest to, że zapewnia maluszkowi stabilną i wygodną pozycję.

Nawet po zakończeniu karmienia piersią poduszka może posłużyć jako przydatny gadżet – wciąż może być używana podczas karmienia butelką, można posłużyć jako otulacz lub ochraniacz dla dziecka, kiedy śpi na kanapie, jako przytulanka dla maluszka albo po prostu wygodne i miękkie podparcie pleców dla członków rodziny – podczas oglądania filmów, pracy przy laptopie czy czytania książek.

3. Na co zwrócić uwagę wybierając poduszkę do karmienia?

Wybór poduszki do karmienia powinien być przemyślany, ponieważ odpowiednio użytkowana może posłużyć przez długi czas – a to kolejna zaleta. Dlatego, poduszka powinna być wykonana z naturalnych, hipoalergicznych, certyfikowanych tkanin, a jej wypełnienie powinno być regulowane, dzięki czemu łatwiej o wyprofilowanie poduszki odpowiednio do swoich potrzeb. Warto również sprawdzić przed zakupem, czy jest wystarczająco twarda – to pomoże zapewnić maluszkowi stabilność oraz czy poszewka jest poduszki jest zdejmowana. W sklepach można znaleźć poduszki do karmienia w różnych kolorach, więc na pewno nie będzie problemu dobrać takiej, która będzie pasować do koloru wnętrz mieszkania – można również postawić na neutralne odcienie.

Ceny poduszek do karmienia wahają się przeciętnie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Najważniejsza jest jednak jakość, a nie cena, która i tak się zwróci, ponieważ poduszka może być wykorzystana na wiele różnych sposobów nawet po zaprzestaniu karmienia piersią.

Dzieci
Jak wybrać doskonały domek dla dzieci: praktyczne wskazówki dla rodziców

Poszukiwanie idealnego domku dla dziecka nie zawsze jest łatwym zadaniem. Do wyboru mamy setki różnorodnych propozycji, które zachwycają ciekawym wyglądem, funkcjonalnością i estetyką. Pamiętajmy o tym, że najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo naszej pociechy! Jak zatem wybrać idealny domek dla dziecka? O czym trzeba pamiętać? Powiązane wpisy: Jak zachęcić dzieci …

Dzieci
Jak Chronić Dzieci Przed Negatywnym Wpływem Mediów Społecznościowych

W dzisiejszych czasach media społecznościowe są nieodłączną częścią życia, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jednak negatywny wpływ, jaki mogą mieć na młodsze pokolenie, jest coraz bardziej zauważalny. W tym artykule omówimy, jak rodzice mogą chronić swoje dzieci przed szkodliwymi skutkami nadmiernego korzystania z mediów społecznościowych oraz jak promować zdrowe nawyki …

Dzieci
Ciąża: piękny czas oczekiwania, którego nie można zlekceważyć

Ciąża jest jednym z najważniejszych okresów w życiu każdej kobiety. To czas, który niesie ze sobą wiele emocji, radości, ale także obaw i niepewności. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak się odpowiednio do niego przygotować i jak dbać o siebie i swoje nienarodzone dziecko. Jak rozpoznać pierwsze oznaki ciąży? …