Zabawki, które pozwolą Ci pracować zdalnie z domu bez konieczności stałego doglądania dzieci

Dzieci

Trudno jest pogodzić pracę na home office z opieką nad dziećmi w domu. Żeby móc skutecznie pracować w domu bez ciągłej konieczności doglądania i sprawdzania co z pociechami trzeba znaleźć dla nich odpowiednie zabawki oraz stworzyć bezpieczną przestrzeń do zabawy. W tym poradniku postaramy się podpowiedzieć jak tego dokonać.

Home office i opieka nad dziećmi

Ciągłe odrywanie się od pracy, by zająć się przez chwilę maluchami nie stanowi dobrego przepisu na połączenie obowiązków służbowych i rodzicielstwa. Aby taka kombinacja była możliwa potrzebujesz kilku sprwadzonych technik. Kluczem jest ciągłe znajdowanie zabawek, nowych form rozrywki oraz zajęć dla swoich dzieci, tak by ani przez chwile nie były znudzone. Jednak ciągłe kupowanie nowych zabawek może mocno nadszarpnąć rodzinny budżet dlatego istotna jest odpowiednia rotacja już posiadanych zabawek. Postaraj się z kategoryzować zabawki, jaki są dostępne i każdego tygodnia wybierz od 4 do 6 z każdego rodzaju, którymi będzie bawić się dziecko. Przykładowy podział posiadanych zabawek może wyglądać tak: zabawki konstrukcyjne (klocki, zabawki do układania w stosy), samochody i pociągi (kolejki z torami, samochody i ciężarówki, zabawki do ciągnięcia), zwierzęta/lalki (figurki zwierząt, zestawy do odgrywania ról, lalki i domki dla lalek), zabawki twórcze (kolorowanki i naklejanki) oraz pozostałe takie jak puzzle czy gry karciane (jeżeli w kolekcji dziecka brakuje zabawek z danej kategorii to warto je dokupić w sklepach z tego rodzaju asortymentem – https://www.ebajlandia.pl )

Zachęć dzieci do samodzielnej zabawy

Jeżeli do tej pory Twoje dziecko cały czas bawiło się z Tobą lub pod czujną kuratelą to najwyższa pora zachęcić je do samodzielnej zabawy. Zacznij powoli od zostawienia dziecka na 5-10 minut i stopniowo zwiększaj ten czas, aż dziecko będzie w stanie samodzielnie bawić się do godziny czasu. Ze względów bezpieczeństwa możesz cały czas mieć podgląd na poczynania malucha przy pomocy elektronicznej niani, tak by przez cały czas wiedzieć co się dzieje bez niepotrzebnej ingerencji.

Stwórz bezpieczną przestrzeń do zabawy

Jeżeli będziesz w stanie zapewnić maluchom zamkniętą i bezpieczną przestrzeń do zabawy w domu to ograniczysz tym samym efekt ,,wędrowania” maluchów po całym domu i jednocześnie będziesz też mieć łatwiejszą kontrolę nad ich poczynaniami. Zwykły parawan czy też kojec dla malucha w zupełności wystarczy, by w salonie wydzielić specjalną przestrzeń do zabawy w której dziecko będzie czuło się bezpiecznie a każda zabawka będzie w zasięgu ręki.

Jak połączyć pracę na home office z opieką nad dziećmi?

Resumując, jeżeli pracujesz z domu i musisz jednocześnie opiekować się swoimi pociechami to kluczowe jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni do zabawy, zapewnienie dzieciom urozmaiconej rozrywki poprzez rotowanie dostępnymi zabawkami oraz nadzorowanie poczynania maluchów czy to poprzez okresowe sprawdzanie lub z wykorzystaniem elektronicznej niani, lub kamerki.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gry logiczne dla dzieci
Dzieci
Odkryj świat gier logicznych dla Twojego małego odkrywcy! – Sprawdź Strefa Smyka

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak rozwijać umiejętności logiczne swojego dziecka w sposób zabawny i angażujący? Gry logiczne to nie tylko wspaniała rozrywka, ale także potężne narzędzie wspierające rozwój myślenia, spostrzegawczości i umiejętności rozwiązywania problemów Twojego malucha. Poznaj zalety jakie niesie za sobą wprowadzenie gier logicznych do życia Twojego dziecka. Odkryj …

Dzieci
Sklep z grami PS5 – Twój przewodnik po najlepszych tytułach

Witajcie, gracze! Czy zastanawialiście się kiedyś, jak znaleźć sklep z grami PS5, który oferuje nie tylko najnowsze hity, ale też te ukryte perełki? Niezależnie od tego, czy jesteście weteranami konsoli, czy nowicjuszami, ten artykuł pomoże Wam w odkryciu skarbnicy najlepszych gier dostępnych na rynku. Przygotujcie się na podróż, która zmieni …

Dzieci
Jak wybrać doskonały domek dla dzieci: praktyczne wskazówki dla rodziców

Poszukiwanie idealnego domku dla dziecka nie zawsze jest łatwym zadaniem. Do wyboru mamy setki różnorodnych propozycji, które zachwycają ciekawym wyglądem, funkcjonalnością i estetyką. Pamiętajmy o tym, że najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo naszej pociechy! Jak zatem wybrać idealny domek dla dziecka? O czym trzeba pamiętać? Powiązane wpisy: Jak zachęcić dzieci …