Nowe SIO – instrukcja: Jak korzystać z najnowszego systemu informatycznego

Dzieci

Nowe SIO – instrukcja: Jak korzystać z najnowszego systemu informatycznego

System Informatyczny Obsługi szkół jest niezwykle ważnym narzędziem, które umożliwia skuteczną i szybką pracę w szkołach. Od niedawna wprowadzono nową wersję SIO, która oferuje wiele udogodnień i ulepszeń. W tym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze informacje dotyczące korzystania z Nowego SIO.

 1. Wstępne ustawienia

Po pierwszym zalogowaniu się do Nowego SIO, należy wypełnić kilka formularzy w zakładce „Ustawienia”. Warto poświęcić trochę czasu na uzupełnienie danych takich jak: nazwa szkoły, adres czy adres e-mail. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystkie dokumenty są zgodne z prawdziwymi danymi szkoły oraz będziemy otrzymywać wszystkie niezbędne informacje i powiadomienia.

 1. Zakładka „Dziennik elektroniczny”

Jednym z ważniejszych modułów w Nowym SIO jest dziennik elektroniczny. Dzięki temu narzędziu nauczyciele mogą prowadzić elektroniczne dzienniki, a uczniowie i ich rodzice mają dostęp do danych związanymi z postępami uczniów, ocenami czy nieobecnościami. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, jak korzystać z dziennika elektronicznego:

 • Aby wprowadzić oceny do dziennika, należy wybrać klasę, przedmiot i okres ocenowy. Następnie kliknąć w odpowiednie pole i podać ocenę. Pamiętaj, że w nowym SIO pojawiły się również nowe symbole ocen.
 • Rodzice i uczniowie mają własne konta w systemie i mogą przeglądać oceny, nieobecności czy uwagi od nauczycieli. Wystarczy się zalogować do swojego konta i wybrać odpowiednie opcje.
 • W nowej wersji SIO nauczyciele mają możliwość wprowadzania uwag ogólnych oraz uwag do poszczególnych uczniów. Uwagi te są widoczne dla uczniów i ich rodziców.
 1. Zakładka „Rekrutacja”

Nowe SIO oferuje również nowe rozwiązania dla procesu rekrutacji. W zakładce „Rekrutacja” znajdują się wszystkie informacje dotyczące procesu rekrutacyjnego, a także formularze, które muszą zostać wypełnione przez rodziców i uczniów. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, jak korzystać z zakładki „Rekrutacja”:

 • Przed rozpoczęciem procesu rekrutacji należy wypełnić „Deklarację o wyborze typu szkoły” oraz „Deklarację o wyborze języka obcego”, które znajdują się w zakładce „Rekrutacja”.
 • W zakładce „Naborowe formularze” rodzice i uczniowie wypełniają formularz zgłoszeniowy, który składa się z kilku etapów.
 • Należy uważnie przeczytać regulamin rekrutacji, aby wiedzieć, jakie dokumenty są wymagane oraz jak przebiega cały proces.
 1. Zakładka „Dokumenty”

Nowe SIO umożliwia umieszczanie różnego rodzaju dokumentów w zakładce „Dokumenty”. Są to między innymi plany lekcji, regulaminy szkolne czy protokoły z posiedzeń komisji. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, jak korzystać z zakładki „Dokumenty”:

 • Każda szkoła ma swoją własną strukturę dokumentów, które są dostępne w zakładce „Dokumenty”.
 • Aby szybko odnaleźć potrzebny dokument, można skorzystać z funkcji wyszukiwania, która ułatwia eksplorowanie wielu dokumentów.
 • W nowych SIO możliwe jest udostępnianie dokumentów tylko dla wybranych użytkowników.
 1. Podsumowanie

Nowe SIO oferuje wiele udogodnień, które przyspieszają i ułatwiają pracę w szkołach. Jednak aby w pełni skorzystać z możliwości Nowego SIO, należy poznać jego funkcjonalności i przeprowadzić wstępne ustawienia. Dzięki temu będziemy mogli sprawnie korzystać z takich narzędzi jak dziennik elektroniczny, zakładka „Rekrutacja” czy zakładka „Dokumenty”.

Dzieci
Ciąża: piękny czas oczekiwania, którego nie można zlekceważyć

Ciąża jest jednym z najważniejszych okresów w życiu każdej kobiety. To czas, który niesie ze sobą wiele emocji, radości, ale także obaw i niepewności. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak się odpowiednio do niego przygotować i jak dbać o siebie i swoje nienarodzone dziecko. Jak rozpoznać pierwsze oznaki ciąży? …

Dzieci
Jesper Juul – książki duńskiego terapeuty, które warto przeczytać w 2023 roku

Świat stawia przed nami ogromne wymagania. Nie tworzymy już wiosek, każdy z nas stara się wziąć na swoje barki mnóstwo różnych zadań, a tym wszystkim staraniom bardzo często towarzyszy przekonanie, że właściwie nie robimy nic. Ten smutny paradoks przełamują jednak przewodniki Jespera Juula, zaklinacza rodzin, który przekonuje nas, że dzieci …

Dzieci
Dziecięcy Świat Odkryć: Jak Wspierać Rozwój Malucha za Pomocą Zabawek i Akcesoriów

Każde dziecko to mały odkrywca, który z ciekawością poznaje otaczający go świat. Wybór odpowiednich zabawek i akcesoriów może wspomóc ten proces, wpływając na rozwój umiejętności motorycznych, sensorycznych i społecznych malucha. Przyjrzyjmy się, jakie elementy powinny znaleźć się w dziecięcym ekwipunku. Zabawki Sensoryczne: Stymulacja Przez Zabawę Zabawki sensoryczne są skierowane na …