Nowe SIO – instrukcja: Jak korzystać z najnowszego systemu informatycznego

Dzieci

Nowe SIO – instrukcja: Jak korzystać z najnowszego systemu informatycznego

System Informatyczny Obsługi szkół jest niezwykle ważnym narzędziem, które umożliwia skuteczną i szybką pracę w szkołach. Od niedawna wprowadzono nową wersję SIO, która oferuje wiele udogodnień i ulepszeń. W tym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze informacje dotyczące korzystania z Nowego SIO.

 1. Wstępne ustawienia

Po pierwszym zalogowaniu się do Nowego SIO, należy wypełnić kilka formularzy w zakładce „Ustawienia”. Warto poświęcić trochę czasu na uzupełnienie danych takich jak: nazwa szkoły, adres czy adres e-mail. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystkie dokumenty są zgodne z prawdziwymi danymi szkoły oraz będziemy otrzymywać wszystkie niezbędne informacje i powiadomienia.

 1. Zakładka „Dziennik elektroniczny”

Jednym z ważniejszych modułów w Nowym SIO jest dziennik elektroniczny. Dzięki temu narzędziu nauczyciele mogą prowadzić elektroniczne dzienniki, a uczniowie i ich rodzice mają dostęp do danych związanymi z postępami uczniów, ocenami czy nieobecnościami. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, jak korzystać z dziennika elektronicznego:

 • Aby wprowadzić oceny do dziennika, należy wybrać klasę, przedmiot i okres ocenowy. Następnie kliknąć w odpowiednie pole i podać ocenę. Pamiętaj, że w nowym SIO pojawiły się również nowe symbole ocen.
 • Rodzice i uczniowie mają własne konta w systemie i mogą przeglądać oceny, nieobecności czy uwagi od nauczycieli. Wystarczy się zalogować do swojego konta i wybrać odpowiednie opcje.
 • W nowej wersji SIO nauczyciele mają możliwość wprowadzania uwag ogólnych oraz uwag do poszczególnych uczniów. Uwagi te są widoczne dla uczniów i ich rodziców.
 1. Zakładka „Rekrutacja”

Nowe SIO oferuje również nowe rozwiązania dla procesu rekrutacji. W zakładce „Rekrutacja” znajdują się wszystkie informacje dotyczące procesu rekrutacyjnego, a także formularze, które muszą zostać wypełnione przez rodziców i uczniów. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, jak korzystać z zakładki „Rekrutacja”:

 • Przed rozpoczęciem procesu rekrutacji należy wypełnić „Deklarację o wyborze typu szkoły” oraz „Deklarację o wyborze języka obcego”, które znajdują się w zakładce „Rekrutacja”.
 • W zakładce „Naborowe formularze” rodzice i uczniowie wypełniają formularz zgłoszeniowy, który składa się z kilku etapów.
 • Należy uważnie przeczytać regulamin rekrutacji, aby wiedzieć, jakie dokumenty są wymagane oraz jak przebiega cały proces.
 1. Zakładka „Dokumenty”

Nowe SIO umożliwia umieszczanie różnego rodzaju dokumentów w zakładce „Dokumenty”. Są to między innymi plany lekcji, regulaminy szkolne czy protokoły z posiedzeń komisji. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, jak korzystać z zakładki „Dokumenty”:

 • Każda szkoła ma swoją własną strukturę dokumentów, które są dostępne w zakładce „Dokumenty”.
 • Aby szybko odnaleźć potrzebny dokument, można skorzystać z funkcji wyszukiwania, która ułatwia eksplorowanie wielu dokumentów.
 • W nowych SIO możliwe jest udostępnianie dokumentów tylko dla wybranych użytkowników.
 1. Podsumowanie

Nowe SIO oferuje wiele udogodnień, które przyspieszają i ułatwiają pracę w szkołach. Jednak aby w pełni skorzystać z możliwości Nowego SIO, należy poznać jego funkcjonalności i przeprowadzić wstępne ustawienia. Dzięki temu będziemy mogli sprawnie korzystać z takich narzędzi jak dziennik elektroniczny, zakładka „Rekrutacja” czy zakładka „Dokumenty”.

Gry logiczne dla dzieci
Dzieci
Odkryj świat gier logicznych dla Twojego małego odkrywcy! – Sprawdź Strefa Smyka

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak rozwijać umiejętności logiczne swojego dziecka w sposób zabawny i angażujący? Gry logiczne to nie tylko wspaniała rozrywka, ale także potężne narzędzie wspierające rozwój myślenia, spostrzegawczości i umiejętności rozwiązywania problemów Twojego malucha. Poznaj zalety jakie niesie za sobą wprowadzenie gier logicznych do życia Twojego dziecka. Odkryj …

Dzieci
Sklep z grami PS5 – Twój przewodnik po najlepszych tytułach

Witajcie, gracze! Czy zastanawialiście się kiedyś, jak znaleźć sklep z grami PS5, który oferuje nie tylko najnowsze hity, ale też te ukryte perełki? Niezależnie od tego, czy jesteście weteranami konsoli, czy nowicjuszami, ten artykuł pomoże Wam w odkryciu skarbnicy najlepszych gier dostępnych na rynku. Przygotujcie się na podróż, która zmieni …

Dzieci
Jak wybrać doskonały domek dla dzieci: praktyczne wskazówki dla rodziców

Poszukiwanie idealnego domku dla dziecka nie zawsze jest łatwym zadaniem. Do wyboru mamy setki różnorodnych propozycji, które zachwycają ciekawym wyglądem, funkcjonalnością i estetyką. Pamiętajmy o tym, że najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo naszej pociechy! Jak zatem wybrać idealny domek dla dziecka? O czym trzeba pamiętać? Powiązane wpisy: Jak zachęcić dzieci …